Отборите на Ливърпул и Аякс играят при резултат 1:1 в мач

...

НА ЖИВО: Ливърпул 1:1 Аякс, страхотен мач на Анфийлд

Отборите на Ливърпул и Аякс играят при резултат 1:1  в мач от втория кръг на груповата фаза на Шампионска лига. Салах откри в 17-ата минута, a 10 по-късно Кудус изравни.

„ Червените ” позволиха тежко проваляне в първия си дуел, отстъпвайки на италианския Наполи с 1:4. В същото време Аякс разруши с 4:0 Рейнджърс и все още оглавява краткотрайното класиране.

В ще проследим онлайн развиването на срещата.

По-активната игра на Ливърпул в първия четвърт час въпреки всичко даде резултат в 17-ата минута. Мохамед Салах съумя да прекъсне головата си суша, давайки преднина на своите. Алисон Бекер откри Диас с дълго подаване, колумбиецът комбинира с Жота, който откри Салах отдясно, а египетския национал без никакво закъснение стреля и откри задачата.

Окрилени от гола домакините продължиха да нападат масирано. Диас стреля рисково, откакто Ван Дайк смъкна топката към него след центриране в наказателното поле отдясно. Малко по-късно Диого Жота също обстрелва вратата на гостите, само че и той нямаше шанс.

Тимът на Аякс съумя да изравни от нищото. След една от редките си офанзиви към Алисон Бекер, гостите се възползваха от групова неточност в защитата на „ мърсисайдци ” и изравниха. След нахлуване отляво, Блинд центрира в наказателното поле, където Кудус овладя, финтира Ван Дайк и с мощен удар с левия крайник прати топката под напречната греда, а стражът на домакините нямаше по какъв начин да реагира – 1:1.

В 35-ата минута Ливърпул бе доста покрай това още веднъж да поведе в резултата. След центриране от ъглов удар, Върджил ван Дайк стреля с глава, само че стражът на гостите парира. Рикоширалата топка срещна крайници на защитник на гостите, само че вратарят на Аякс още веднъж бе на мястото си и този път улови.

В 41-ата минута Ливърпул бе доста покрай това още веднъж да излезе напред в резултата. Луис Диас получи пред наказателното поле на Аякс и незабавно изведе Трент Александър-Арнолд отдясно. Десният бек на „ алените ” овладя, финтира бранител на гостите и стреля. Пасвеер съумя да избие, само че топката попадна още веднъж в Арнолд, който още веднъж понечи да стреля, само че в последна сметка по този начин и не съумя да преодолее вратаря на гостите и топката излезе в корнер.

След разиграването, Ливърпул още веднъж не съумя да се възползва по най-хубавия метод, само че въпреки всичко стигна до нов ъглов удар. След центрирането на Цимикас, Върджил ван Дайк стреля с глава, само че вратарят на Аякс още веднъж бе на мястото си и избави сигурен гол.

LIVE ЛИВЪРПУЛ – АЯКС 1:1

1:0 Салах 17', 1:1 Кудус 27'